Bahçe Duvarı Kaplama

ORDOPA mimarlık mühendislik, modern bahçe duvarları üreten bir firmadır. Bahçe duvarı kaplamaları ve hazır bahçe duvarı taleplerinizde sizlere emsalsiz tasarımlarla hizmet vermektedir. Mimari bahçe duvarı yapımı ile binalarınıza değer katıyoruz.

Modern mimari yapılarda hissedilen en büyük ihtiyaç hiç şüphesiz bahçe duvarı imalatlarında ki eksikliktir. ORDOPA mimarlık mühendislik, modern bahçe duvarıları  imalatlarıyla sektöre yeni bir ivme kazandırmış bulunmaktadır.  Üretmiş olduğumuz bahçe duvar mobilyalarıyla hem binalara değer katıyor, hemde özel tasarımlarımızla yapıda bir bütünlük sağlıyoruz. Dolayısı ile görselliği en ön plana taşımış oluyoruz.

Günümüzde mimarlık bürolarının yeni ürün portföy arayışları arasında en sıkça rastlanan konuların başında malesef bahçe duvar kaplamaları gelmektedir. Ürün yetersizliğinden kaynaklanan bu sorun sonunda kayrak taşı, patlatma taş ve blok duvar imalatları dışına çıkılamamaktadır. Tasarımsal olarak da binada ilk kopuş da burada gerçekleşmektedir.

bahçe duvarı

Modern Bahçe Duvarı Mobilyaları

Bir yapıda ilk değerleme, ilk intiba şüphesiz dış cephe kaplamalarında ki tasarım gücü, uygulama ve ürün kalitesiyle başlar. Aslında iç mimarinin yansımasıdır dış cephe kaplamaları. Bunun en uç ayağı ise modern bahçe duvarları ile başlar. Eğer bir bina prekast yada betopan cephe imalatlarıyla kaplanmış ise, ya aynı malzemeden yada muadil bir üründen yapmak gerekir. Çünkü tasarımdaki akış bütünlüğü ancak bu şekilde tamamlanabilir. ORDOPA mimarlık mühendislik, işte tamda bu noktada üretmiş olduğu modern bahçe duvarı mobilyaları ile bu eksikliğe son vermektedir.

Bahçe Duvarı Ham Maddesi Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Bahçe duvarı ham maddesi betopan olup, karkas sistemi ile yapılmaktadır. Mantık olarak kullandığımız teknik ise tamamen mobilyacı mantığı ile yapılmaktadır. En ince detaylarına kadar statik ve uygulama noktalar düşünülmüş olup farklı şekillerde test aşamalarından geçirilmiştir. Çimento esaslı bir ürün olması nedeniyle bina yaşı kadar ömrü vardır. Hiç bir doğa şartlarından etkilenmediği gibi mukavemeti oldukça yüksektir. Kullanmış olduğumuz özel teknik ve yardımcı elemanlar sayesinde asla bileşenlerden açma yapmaz. Kolon merkezleri tamamen 45 kesimdir ve mobilya görünümüne sahiptir.

Yeni yapılacak olan binalarda eğer bahçe duvarları yapılmamış ise, sadece hatıl yapılıp firmamıza teslim edilebilir. Burada profil karkas yöntemi ile tüm duvarları oluşturup ve kaplamalarını yapabilmekteyiz. Böylelikle hem maliyet açısında büyük katkı sağlayıp, hemde daha temiz, düzgün ve dayanıklı bir duvar elde edebilmekteyiz.

Bahçe Duvarı Mobilyaları Nerelerde Kullanılır ?

Bahçe duvarı mobilyaları hemen hemen her alanda kullanılabilir özelliğe sahiptir. Yalı, konak, villa, köşk, bina, site, kurumlar, restaurantlar, cafeler ve daha bir çok alanda kullanılabilmektedir. Son dönemlerde özellikle ticari alanların görsellik açısından bahçe duvar kaplamalarında sıkça talepler oluşmaktadır.

bahçe duvarı kaplama

6 Yorum

 • Şadi Alpsoykan

  Bu güne kadar gördüğüm en modern bahce duvarı bu. Malzeme olarak ne kullanıyorsunuz? Ayrıca ben yeniköyde restauran cafe isletmecisiyim bahçe bölümümüze kullanabilirmiyiz. Teşekkür ederim.

  • ORDOPA Mimarlik

   Merhaba Sadi bey, betopandan mobilya üreten bir firmayiz ve Turkiyede tekiz. Bahsetmis oldugunuz Restsurant bahce duvari kaplama isi icin ideal bir urundur ve %100 isletmenize deger katacaktir. Bizimle irtibata gecerseniz projenizi yerinde inceleme firsatini yakalamiz oluruz.

 • Tuğrul Hasbahce

  Sayın yönetici, ben izmirden yazıyorum. Öncelikle izmirde faaliyet gosteriyormusunuz. Eğer göstermiyorsanız bizim 18 villalık bir marka projemiz var. Bu bahce duvarı kaplamalarını projemize almayı dusunebiriz. Ayrıca bahce duvarı üzerinde gördüğümüz ferforje imalarınızda varmıdır? Iyi çalışmalar diliyorum.

 • ORDOPA Mimarlik

  Merhaba Tuğrul bey, Ordopa, türk genelinde faaliyet gösteren bir firmadır. Mimarı projenizi info@ordopa.com adresine gindermeniz durumunda size ozel bir tasarimla ozgun bir calisma yapabiliriz. ORDOPA bahce duvari kaplamalari ile markaniza defer katabilirsiniz. Diger sorunuza gelince ferforje imalatını kendi bünyemizde yapmaktayız. Teşekkür ederiz.

 • Hanzade Ponarli

  Hisarustundeki villâmızın bahçesinde mevcut duvarınız var. Duvarımız üzerinde kayrak taşı kaplama mevcut. Acaba görselde gördüğünüz bahçe duvarı kaplamalarını bunun üzerine uygulaya bilirmiyiz, fiyatı ne olur ?

  • ORDOPA Mimarlik

   Merhaba Hanzade Hanım. Tabiki mevcut duvarınızın üzerine betopan bahçe duvarı kaplama yapmak mümkün. Hatta daha sağlam olur. Fiyatına gelince yerinde inceleme yapmamız gerekiyor ve hangi modeli istediğinize bağlı. Yalniz m2 250 ila 300 tl arasında değişkenlik göstermektedir. Firmamızı arayarak keşif için randevu oluşturabilirsiniz. Teşekkür ediyoruz.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir